Dofinansowanie Klubów Seniora w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025

21 marca 2023 r. ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert w ramach Programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021–2025 Edycja 2023

Na realizację zadania Gmina Ciechanowiec otrzyma z budżetu Państwa dotację 99 600 zł z przeznaczeniem na zapewnienie funkcjonowania Klubów Senior+.

Koncert „Na Żołnierską Nutę” polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne i współczesne kompozycje

W niedzielny wieczór, 26 marca, w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu odbył się koncert „Na Żołnierską Nutę”. Koncertowi przyświecała idea patriotyczna, a wyrazem szacunku dla polskich żołnierzy był wykonywany repertuar.

W programie usłyszeliśmy zarówno tradycyjne polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne, jak i współczesne kompozycje, które swoją tematyką odnosiły się do służby wojskowej.

Przysięga Wojskowa 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

25 marca w Ciechanowcu odbyła się Przysięga Wojskowa 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Była to pierwsza taka uroczystość w historii Ciechanowca, a jednocześnie czterdziesta szósta od momentu utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie podlaskim.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej powiększyła się o ponad 70 żołnierzy. Blisko 50 z nich to osoby, które wcześniej nie miały doświadczenia wojskowego, a pozostali to, powracający do czynnej służby, żołnierze.

Dołącz do akcji Sprzątanie Rzeki Nurzec 2023 w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka

Nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który też powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.

Rokrocznie w okresie wiosennym w Ciechanowcu organizowana jest akcja sprzątania rzeki Nurzec. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze" 30 marca 2023 r. godz. 17.00

30 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu, odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych możliwością uzyskania dofinansowania do wymiany pieca, docieplenia domu oraz montażu odnawialnych źródeł energii.

Spotkanie prowadzić będzie pracownik Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu obsługujący Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Ciechanowiec.

 Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego zaprasza po pakiet wiedzy, darmowej promocji i wsparcia dla podlaskich producentów

Jesteś pszczelarzem? Wyrabiasz znakomite sery? A może Twoje konfitury zyskały już sławę w okolicy? Zapraszamy do nas po pakiet wiedzy, darmowej promocji i wsparcia przeznaczonego dla podlaskich producentów.

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego funkcjonuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.