Nowa edycja Stypendiów Pomostowych - zdobądź stypendium na I rok studiów

Wystartowała XXI edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów czeka na maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Roczna wysokość stypendium to 7 000 zł.

Stypendia Pomostowe - to ogólnopolski program stypendialny dla studentów na pierwszy rok studiów i dalsze lata edukacji akademickiej. O stypendia na I rok mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych.

Festiwal Staroci

W niedzielę, 22 maja na Targowisku Miejskim w Ciechanowcu odbędzie się kolejny Festiwal Staroci. Zapraszamy wszystkich hobbystów, kolekcjonerów, pasjonatów staroci i przedmiotów z duszą.

Na Festiwalu sprzedawać można wszystkie przedmioty i produkty nie objęte dodatkowymi zezwoleniami lub akcyzą. Nie ma możliwości rezerwacji stoiska, zajmuje się takie, które jest wolne w danym dniu.

Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka

Trzeciego maja odbyły się uroczystości upamiętniające 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które zostały połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka z udziałem 9 jednostek OSP z gminy Ciechanowiec.

Ciechanowieckie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się akademią w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Akademię przygotowali nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Międzynarodowy Dzień Strażaka - święto tych, którzy pełnią pełną zagrożeń służbę

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń służbę. Z tej okazji składamy wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej najlepsze życzenia i serdeczne podziękowania.

Dziękujemy za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków, za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.

Zapisy dzieci do Żłobka Miejskiego w Ciechanowcu oraz rekrutacja uzupełniająca

4 maja 2022 r. rozpoczyna się proces rekrutacji do Akademii Odkrywców - Żłobka Miejskiego w Ciechanowcu na rok szkolny 2022/2023 oraz rekrutacja uzupełniająca w ramach projektu „Utworzenie Żłobka w Gminie Ciechanowiec”.

Akademia Odkrywców - Żłobek Miejski w Ciechanowcu oferuje 9 miejsc dofinansowanych w ramach projektu „Utworzenie Żłobka w Gminie Ciechanowiec” oraz 20 miejsc pełnopłatnych.