W związku ze stanem epidemicznym w kraju Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu musiało zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i podjąć odpowiednie działania aby dotrzeć do turystów.

Tak powstała aplikacja "Chatbot Kluk".

Burmistrz Ciechanowca, Dyrektor Miejskiej Biblioteki  Publicznej oraz Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu zapraszają na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego LUTNIA z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Chóru Kameralnego Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Koncert zorganizowano z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920.

W piątek, 14 sierpnia Urząd Miejski w Ciechanowcu będzie nieczynny, w zamian za święto przypadające 15 sierpnia (sobota).

Na podstawie Zarządzenia Wewnętrznego  Nr 17/20 Burmistrza Ciechanowca z dnia 16 lipca 2020 r., 14 sierpnia 2020 roku (piątek) będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu, w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. 15 sierpnia 2020 roku.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ciechanowiec do wyrażenia opinii i zgłaszania uwag do treści projektu Strategii Rozwoju Gminy Ciechanowiec na lata 2021-2030.

Konsultacje będą prowadzone w formie formularza uwag/propozycji składanych do projektu Strategii. Termin konsultacji: od 10 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni pod warunkiem nie zachowania 2 m odległości oraz w niektórych przestrzeniach zamkniętych nadal obowiązuje.

 

Policjanci ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy gminy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w miejscach przestrzeni publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju.