Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Ciechanowieckie uroczystości odbyły się w miejscu symbolicznie związanym z obchodami tego święta - przy grobie Zygmunta i Lucjana Marchelów żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, na których za prowadzenie działalności na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego została wykonana 27 grudnia 1946 r. kara śmierci. Po 73 latach, bracia Marchelowie zostali pochowani z należnymi honorami na ciechanowieckim cmentarzu.

Zaproszenie na uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2024 r.

Burmistrz Ciechanowca oraz Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu zapraszają na uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się 1 marca 2024 r. na cmentarzu parafialnym w Ciechanowcu 

Ustanowienie w 2011 roku 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali oni na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nabór na stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce uczniów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej

Ruszyła I edycja „Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego uczniów/uczennic szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne”. Do zdobycia jest kwota 6 tysięcy złotych.

Kwota w 2024 roku przeznaczona na pomoc dla najzdolniejszych uczniów uczęszczających do szkół z obszaru województwo podlaskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 roku. Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Walentynkowy koncert "Big Love" zespołu "The Men Else"

W sobotni wieczór na ciechanowieckiej scenie wystąpił zespół The Men else, w składzie: Sławomir Leszczyński, Zbigniew Derewońko, Stanisław Szcześniak, Konrad Śledź, Andrzej Domitrz i Kamil Korzeniowski.

Repertuar zespołu, składający się z autorskich utworów, był kwintesencją ich twórczości. Słuchacze mieli okazję delektować się m.in. utworami "Welurowy dotyk", "Podlasie", "Franca" czy "Kaszana", w których każde słowo opowiadał unikalną historię.

Rozpoczęła się rekrutacja dzieci do Przedszkola w Ciechanowcu na rok szkolny 2024/2025

Rozpoczyna się proces rekrutacji do przedszkola w Ciechanowcu na rok szkolny 2024/2025. Wypełniony wniosek należy złożyć u dyrektor Przedszkola lub nauczycieli w terminie od 19 lutego do 11 marca do godz.15.00.

Wniosek o przyjęcie dziecka wraz z załącznikami dostępny jest poniżej lub w  siedzibie Przedszkola ul. Mickiewicza 29a.

1,5% podatku na pomoc sportowcom z terenu gminy Ciechanowiec i pomoc zwierzętom

Stowarzyszenie "Rodzina" w Ciechanowcu włącza się w pomoc sportowcom z terenu gminy Ciechanowiec oraz pomoc zwierzętom, zakładając specjalne konto, na które można dokonać wpłat lub przekazać 1,5% podatku w rozliczeniu rocznym.

Środki zgromadzone na kontach będą przeznaczone na wsparcie dzieci i młodzieży w klubach sportowych Unia Ciechanowiec oraz Klub Szachowy Skoczek Ciechanowiec oraz przeznaczone na zakup karmy i wyposażenia na potrzeby przytuliska, które powstało aby bezdomne zwierzęta z terenu gminy Ciechanowiec nie trafiały do schroniska.