Dzielnicowi kontrolują zbiorniki wodne na terenie miasta i gminy

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciechanowcu częściej patrolują zbiorniki wodne na terenie miasta i gminy, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem letnich zabaw oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.

Policjanci regularnie patrolują tereny wokół zbiorników wodnych sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych.

 

Dzielnicowi rozmawiają z napotkanymi osobami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegają najmłodszych przed różnymi zagrożeniami oraz informują o sposobie ich unikania, a także radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zalew w Ciechanowcu to idealne miejsca na wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł. Dlatego też, wypoczywając nad wodą należy zachować szczególną ostrożność. Dbając o mieszkańców miasta i gminy.

 

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników spływu kajakowego. W celu uniknięcia zagrożeń przypomnieli uczestnikom kilka podstawowych zasad, dzięki którym podczas spływu kajakowego było bezpiecznie:

  • zwracaj uwagę na warunki atmosferyczne
  • nigdy nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu
  • nie przeceniaj swoich możliwości i umiejętności pływackich
  • zwracaj uwagę na dokumenty i przedmioty wartościowe.

 

źródło: KPP Wysokie Mazowieckie

 

 fot. KPP Wysokie Mazowieckie