42 parom małżeńskim z Gminy Ciechanowiec, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Takie odznaczenie przyznawane jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość „Złotych Godów” przygotowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez księży parafii, z których pochodzą jubilaci.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Bankietowej „Szczęsny”. W imieniu Prezydenta odznaczenia, symbolizujące zgodność i trwałość małżeństwa, wręczył Jubilatom Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, a listy gratulacyjne, kwiaty i upominki przekazali Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Karolewski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Emilia Malinowska. List z gratulacjami do Jubilatów od poseł na Sejm RP Aleksandry Szczudło odczytała dyrektor Biura Poselskiego Agnieszka Brzezińska. Parom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli bliscy, którzy z radością przyglądali się uroczystości uhonorowania rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. W części artystycznej wystąpił Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, który uświetnił też swoim występem uroczystości kościelne.

 

W tym roku odznaczenia odebrali: Zofia i Jerzy Konstanty Arnold, Helena i Witold Dąbrowscy, Jadwiga Dering, Zofia i Jan Długołęccy, Czesława i Mieczysław Gnatowscy, Witolda i Marek Jachimczuk, Jadwiga i Kazimierz Kapłan, Krystyna i Henryk Kapłan, Alina i Piotr Kazimierczuk, Janina i Piotr Kieliszek, Halina i Wacław Klejzerowicz, Maria i Zygmunt Koc, Marianna i Stanisław Koc, Walentyna i Jan Komarowscy, Elżbieta i Franciszek Kosińscy, Marianna i Józef Krawczyk, Alina i Krzysztof Kryńscy, Jadwiga i Andrzej Kuczabo, Jadwiga i Józef Masłowscy, Władysława i Krzysztof Michalscy, Irena i Antoni Murawscy, Anna i Jan Niemyjscy, Cecylia i Zygmunt Niemyjscy, Janina i Eugeniusz Niewiarowscy, Mirosława i Stanisław Pelinko, Irena i Edward Pełszyk, Wanda i Wincenty Porzezińscy, Halina i Kazimierz Puchalscy, Janina i Stanisław Rozenkranc, Zofia i Stanisław Rutkowscy, Zofia i Mieczysław Smolińscy, Elżbieta i Jan Szczepan, Janina i Henryk Terlikowscy, Henryk Uszyński, Krystyna i Sławomir Wielechowicz, Krystyna i Józef Właszczuk, Danuta i Tadeusz Wojtkowscy, Wiesława i Andrzej Zalewscy, Halina i Józef Zdunek, Krystyna i Stanisław Żero, Zoja i Marian Żero.

 

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych lat pełnych wzajemnaj miłości i zrozumienia w gronie najbliższych.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu