Szanowni Państwo. Zwiększająca się w dużym tempie liczba osób zakażonych w powiecie wysokomazowieckim oraz pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa w Gminie Ciechanowiec, zmuszają nas do wprowadzenia od 19 października 2020 roku szczególnych zasad obsługi interesantów.

Bardzo proszę o ograniczenie spraw załatwianych w urzędzie do naprawdę niezbędnych lub też o ich zdalne, elektroniczne załatwianie - jeśli tylko mają Państwo taką możliwość.

 
Szczegółowe informacje o sprawach, które można załatwić elektronicznie, znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej http://bip.um.ciechanowiec.wrotapodlasia.pl/  oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu www.ciechanowiec.pl w zakładce Cyfrowy Urząd
 

Apeluję do mieszkańców, aby korzystali z tych możliwości załatwiania spraw. Zachęcam do załatwiania spraw przez profil zaufany, jest on łatwy do założenia i niezwykle pomocny. Adres skrzynki EPUAP:  /7d0kley88z/skrytka

 

Jeśli załatwienie sprawy wymaga Państwa obecności, najbardziej polecanym rozwiązaniem jest umówienie spotkania i przyjście umówionego dnia do urzędu. Urzędnik w biurze podawczym  pokieruje Państwa dalszymi krokami.

 

Podobne postępowanie obowiązywać będzie tych z Państwa, którzy przyjdą bez umówionego spotkania, choć należy się wtedy liczyć z dłuższym okresem oczekiwania.

 

Zajęcia w Szkołach Podstawowych i Przedszkolu będą odbywały się zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji oraz Zarządzeniami Dyrektorów poszczególnych placówek.

 

Dziś Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy podział stref obostrzeń. Powiat wysokomazowiecki znalazł się w strefie czerwonej. W związku z powyższym od soboty, 17 października, będą nas obowiązywały następujące obostrzenia:

  • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę
  • od 19 października (poniedziałek) - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne)
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych)

 

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej, w szczególności:

  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6.00 - 21.00, zajęty może być co drugi stolik, a po godz. 21.00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni

 

Jednocześnie informuję, że dyżury Burmistrza będą odbywały się tylko telefonicznie.

Proszę  o rozwagę i stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

 

Burmistrz Ciechanowca

Eugeniusz Święcki