11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.

W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

 

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku - śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.

 

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi. By to ułatwić przygotowaliśmy krótki film zawierający podkład muzyczny i tekst, tak , aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy.

 

Zachęcamy do utrwalenia wspólnego śpiewania hymnu w postaci krótkiego nagrania filmowego. Nagrania proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze zgodą na publikację wizerunku. Przesłane nagrania posłużą do stworzenia pamiątkowego filmowego podsumowania akcji "Niepodległa do Hymnu" w Ciechanowcu w tych trudnych czasach pandemi.

 

 Gmina Ciechanowiec dołączyła do akcji Niepodległa do Hymnu 2020 - zaśpiewajmy w samo południe

 

 

źródło: https://niepodlegla.gov.pl

 

 

 

.