22 lutego Szkoły Podstawowe w Ciechanowcu i Łempicach odwiedził Tom Justyniarski, pisarz i obrońca zwierząt, którego misją jest szerzenie miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych.

Tom Justyniarski jest miłośnikiem zwierząt, rzecznikiem praw zwierząt oraz pisarzem książek dla dzieci i autorem lektur szkolnych. Jego autorskie zajęcia nazywają się „Lekcjami miłości do zwierząt”. Uratował tak dużo zwierząt, że ma o czym opowiadać dzieciom. Zawsze mówi i pisze z przesłaniami.

 

Od 9 lat spotyka się z dziećmi i uświadamia im, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu zwierzęta i ile radości potrafią dać w zamian za dobre traktowanie. Wraz ze swoim psem Lusią pokonał 200 tysięcy kilometrów odwiedzając przedszkola i szkoły.

 

Tom Justyniarski jest inicjatorem pierwszego na świecie „Okienka Życia dla zwierząt”, słynnej akcji „Dzieci czytają psom w schroniskach”. Rozpropagował także szkolne koła „Anioły ze szkoły”. Dotychczas wydał trylogię dla dzieci: słynne „Psie troski”, a także „Mój przyjaciel bocian” oraz „Kocią mamę”, a także bajkę o tym co w życiu najważniejsze czyli opowieść o przyjaźni i szczęściu pt. „Książę i rumak”.

 

Autor jeździ na spotkania autorskie nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie. W Wielkiej Brytanii Tom jako przyjaciel dzieci i zwierząt otrzymał „Dyplom Uśmiechu i Uznania dla Ambasadora Polskości w Anglii”, a jego książki zostały wprowadzone w szkołach polonijnych jako lektury obowiązkowe.

 

W spotkaniu w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu, uczestniczyli i o swoich psach opowiadali Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska.

 

Kontakt do autora: www.facebook.com/tom.justyniarski

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu