Miejski sad owocowy powstał z zasadzonych drzewek przy ulicy Konopnickiej w Ciechanowcu

Owoce prosto z drzewa? Czemu nie. Za kilka lat każdy mieszkaniec Ciechanowca będzie mógł zerwać jabłka i czereśnie z nowo zasadzonych drzewek owocowych.

Z inicjatywy Burmistrza Ciechanowca Eugeniusza Święckiego, 18 maja na gminnej działce w obrębie ulicy Konopnickiej pracownicy Urzędu Miejskiego posadzili ponad 80 sadzonek jabłoni i czereśni, tworząc Miejski Sad Owocowy.

 

W sadzeniu uczestniczyli: Bartłomiej Nasiadka, Sebastian Kujawski, Kamil Wróbel, Łukasz Bojar i Karol Niewiarowski. Nadzór nad sadzeniem drzew sprawowała kierownik Referatu Organizacyjnego Magdalena Kondraciuk. Dodatkowo prawie 120 sadzonek jabłoni zostało przekazanych sołtysom i prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, do zasadzenia w obrębie świetlic, remiz strażackich i szkół.

 

Wszystkie sadzonki zostały bezpłatnie przekazane przez Gospodarstwo Szkółkarskie Halina i Robert Morzy z Siemiatycz, ul. Chopina 6 (Szkółka Roślin Ozdobnych w Twarogach-Wypychach 10A), za które właścicielom firmy Burmistrz Ciechanowca składa serdeczne podziękowania za tak hojny dar.

 

Zarówno, Miejski Sad w Ciechanowcu, jak i drzewa owocowe przy budynkach gminnych, w przyszłości będą przestrzenią, z której – nie tylko z uroku, ale i plonów – będzie mógł cieszyć się każdy mieszkaniec gminy.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu