"Anielskie Nutki" śpiewają nam już 30 lat - koncert jubileuszowy

Mszą świętą rozpoczęły się 29 sierpnia obchody perłowego jubileuszu, czyli 30-lecia powstania ciechanowieckiej scholi "Anielskie Nutki". Z okazji rocznicy w kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu odbył się jubileuszowy koncert.

Była to okazja do spotkania się tych, którzy przed laty byli zaangażowani w działanie scholi. Pomimo upływu lat i faktu, że niektórzy już nie mieszkają w Ciechanowcu, frekwencja dopisała.

 

Niedzielny jubileuszowy koncert stanowił także podsumowanie warsztatów śpiewu gospelowego „Z radością mu śpiewajmy”. Projekt był realizowany w ramach Konkursu "Zapraszamy do Gry-Lokalne Projekty Edukacji Kulturowej" zorganizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

 

W 1973 r. w parafii Św. Trójcy w Ciechanowcu rozpoczęła swoją działalność grupa dziewcząt, której kierownikiem i dyrygentem został ks. Stanisław Kozłowski. Schola swym śpiewem ubogacała niedzielną liturgię mszy św. Po odejściu ks. Stanisława z parafii pracę z młodszą scholą podjęła siostra Jadwiga Koropczuk, a po niej siostra Teresa Bzówka. Niestety wraz z wyjazdem siostry Teresy z Ciechanowca schola przestała istnieć.

 

Schola dziecięca odrodziła się we wrześniu 1991r. z inicjatywy ks. Romana Kowerdzieja i wtedy to pracę z „Anielskimi Nutkami” rozpoczęła Teresa Arszagi wraz z Januszem Szcześniakiem. Natomiast z ks. Antonim Kunickim i Andrzejem Malinowskim schola odniosła pierwszy sukces zajmując III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Łodzi. Po roku opiekunka grupy śpiewającej Teresa Arszagi wyjechała z Ciechanowca i wtedy opiekę nad „Anielskimi Nutkami” zaczęła sprawować, działająca do chwili obecnej, Joanna Kuczabo. Oprócz muzycznej obsługi niedzielnej mszy świętej już wkrótce Schola zaczęła angażować się w inne uroczystości i wydarzenia parafialne i dekanalne, niezmiennie odnosząc sukcesy na festiwalach zarówno lokalnych, jak i krajowych.

 

Niech świętowany jubileusz będzie inspiracją do realizacji wszystkich kolejnych planów i zamierzeń. Życzymy artystom i chórmistrzyni niegasnącego entuzjazmu, energii, która zaraża miłością do muzyki i śpiewu.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu

 

073