W połowie września odbyła się wycieczka Seniorów zrzeszonych w Klubie Senior + do pokamedulskiego klasztoru w Wigrach.

Wzgórze wigierskie, to miejsce które odwiedzali wielcy królowie od Władysława Jagiełły zaczynając a na Janie Kazimierzu kończąc, to tu przybywali wielcy architekci, malarze, poeci.

To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku. Pierwszym przystankiem na trasie był Tykocin, tam dzięki uprzejmości Proboszcza ks. Jarosława Stefaniaka seniorzy mieli okazję zwiedzić kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i muzeum parafialne, a na zakończenie Wielką Synagogę w Tykocinie.
Seniorzy zwiedzili kompleks poklasztorny oraz apartamenty papieskie – pamiątkę pobytu Jana Pawła II w Polsce oraz obejrzeli film filmu o zwyczajach i codzienności oo. Kamedułów.
Niebywałą atrakcją całego pobytu był nocleg w tematycznych pokojach bądź eramach w których niegdyś mieszkali mnisi. Drugi dzień uczestnicy wycieczki rozpoczęli mszą w intencji seniorów z gminy Ciechanowiec a następnie udali się na rejs statkiem szlakiem papieskim.
Ostatnim przystankiem na pielgrzymkowej trasie ciechanowieckich Seniorów było Sanktuarium Maryjne w Świętej Wodzie, które stanowiło cudowne dopełnienie duchowego wymiaru wycieczki.

 

 fot. COKiS