W sobotę 9 października 2021 roku odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Wzięło w niej udział około 1300 bibliotek z całej Polski.

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, przy współpracy szkolnych bibliotek, również dołączyła do tej akcji.

Noc Bibliotek to święto bibliotek i czytelników, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek jako najbliższych, otwartych, najbardziej demokratycznych instytucji kultury, z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych łączących ludzi.

Ciechanowiecką Noc Bibliotek rozpoczęły warsztaty rękodzieła. Uczestniczyła w nich ponad czterdziesto osobowa grupa dzieci i młodzieży. Uczniowie na warsztatach wykonali zakładki do książek. Odbyła się także projekcja filmu "Operacja Człowiek w czerni".

Sobotnie wydarzenie było także okazją do podsumowania V Majowego Konkursu Jednego Wiersza, podczas którego Poeci wydeklamowali swoje utwory i opowiedzieli inspiracjach twórczych. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

Zwieńczeniem sobotniej akcji był występ kabaretu „Szpilka”, który działa przy Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu

 

 

fot. COKiS