167 walizek z artykułami medycznymi z USA dla uchodźców i szpitali wojskowych

10 marca, Sekretarz Gminy Ciechanowiec Anna Czapkowska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska oraz pracownicy urzędu Michał Chojnowski i Mateusz Szwejkus odebrali z Lotniska Chopina w Warszawie walizki z artykułami medycznymi, zebranymi podczas zbiórki przeprowadzonej w Naperville. 167 walizek podróżnych dostarczyła grupa 10 lekarzy - 8 Amerykanów oraz 2 Brytyjczyków.

137 walizek pojechało do Białegostoku, 30 zostało przywiezionych gminnym transportem do Ciechanowca. Artykuły medyczne zostaną przetransportowane do szpitali wojskowych w Ukrainie oraz trafią do uchodźców znajdujących się już na terenie Polski.

 

Burmistrz Ciechanowca serdecznie dziękuje wszystkim pracownikom MedGlobal na czele z dyrektorem dr Zaharem Sahloul, społeczności Naperville - miasta w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych, Alicji Czarnickiej, a przede wszystkim Jessice Szostak - inicjatorce zbiórki artykułów medycznych, które zostały dostarczone w 167 walizkach do Polski.

 

Pani Jessica Szostak jest rodzinnie powiązana z gminą Ciechanowiec - z okolic Ciechanowca pochodzi jej mama, dlatego zwróciła się do naszej gminy o pomoc w organizacji transportu w Polsce. Koordynatorem akcji ze strony Gminy Ciechanowiec jest Dyrektor ciechanowieckiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska.

 

Grupa lekarzy, którzy dostarczyli dary z USA do Polski to cisi bohaterowie toczącej się wojny. Ryzykując własne życie pojechali dalej na Ukrainę - do szpitala we Lwowie, pomagać tamtejszym służbom medycznym.

 

#CiechanowiecPomaga #GminaCiechanowiec

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu