Odznaczenia, podziękowania i oficjalne przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP KSRG Wysokie Mazowieckie - tak przebiegały oficjalne uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka w Wysokiem Mazowieckiem.

10 czerwca, przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się oficjalne obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Sebastian Zdanowicz, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh Andrzej Koc oraz przedstawiciele samorządów z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

 

Organizatorem uroczystości był burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko wraz z Komendantem Powiatowym PSP bryg. Adamem Frankowskim, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Bogdan Zieliński oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem dh Krzysztof Chojak. Uroczystość była okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i świadczeń ratowniczych. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem odebrali decyzje o awansach na wyższe stopnie służbowe. Ponadto zostały wręczone pamiątkowe medale i statuetki z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Pamiątkową statuetkę, w imieniu ciechanowieckich strażaków, odebrała Sekretarz Gminy Anna Czapkowska.

 

Podczas uroczystości został poświęcony i przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do jednostki OSP KSRG Wysokie Mazowieckie. Wóz udało się zakupić dzięki środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

 

Obchody uświetniła orkiestra dęta OSP w Wysokiem Mazowieckiem.

 

źródło/fot. ewysmaz.pl