Ponad 24 litry krwi zebrano w Ciechanowcu podczas ogólnopolskiej akcji Motoserce

Kolejny raz w Ciechanowcu zabiło Motoserce. Dopisała nie tylko pogoda, ale też ludzie, którzy podzielili się tym najcenniejszym surowcem - krwią. Podczas tegorocznej akcji udało się uzbierać ponad 24 litry krwi.

11 czerwca w Ciechanowcu odbyła się ogólnopolska akcja „Motoserce” organizowana przez grupę motocyklistów Sons of North FG. Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Już od godziny 10.00 w parku przy Ochotniczej Straży Pożarnej pojawili się motocykliści oraz mieszkańcy.

 

Celem akcji była zbiórka krwi. W specjalnie podstawionym krwiobusie ten cenny surowiec oddały 54 osoby, dzięki którym łącznie zebrano 24,30 litra. To ponad 3 litry więcej, niż udało się zebrać w ubiegłym roku.

 

Na uczestników pikniku czekały stoiska kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec, gdzie można było zjeść regionalne specjały oraz rozmaite słodkości. Nie zabrakło grochówki, pierogów, specjałów z grilla, czy olbrzymiej waty cukrowej. W trakcie pikniku odbył się pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas na dmuchanym placu zabaw. Zgromadzonym czas umilały występy takich formacji jak WSB, KAPITAN JACEK SZANTY czy THE UNITED TEARS.

 

Potrawy regionalne przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich "Przybyszanki" z Przybyszyna, Koło Gospodyń Wiejskich "Skórzeckie Perełki" w Skórcu, Koło Gospodyń Wiejskich "Kukawka" w Pobikrach, Koło Gospodyń Wiejskich "Zdrojanki" w Radziszewie-Sieńczuch oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Za akustykę odpowiadał Adam Piekutowski, a poprowadził imprezę Piotr Prokopiak.

 

  • Partnerzy akcji:

Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Burmistrz Ciechanowca, OSP Ciechanowiec, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Spotted Ciechanowiec, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Podlaski Oddział Straży Granicznej Placówka Mielnik, ŚDS Bratanki, U lodziarzy, Łuniewcy, Polskie Sklepy Arhelan, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Kraina Zabawy Kamil Dołęgowski.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację akcji Motoserce - charytatywnej zbiórki krwi.

 

źródło: eWysMaz.pl
fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu/wysokomazowiecki24.pl