Podsumowanie VI edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza - nagrody dla laureatów

W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie VI Majowego Konkursu Jednego Wiersza. W trakcie spotkania autorzy deklamowali własne utwory i opowiedzieli o swoich inspiracjach twórczych.

Konkurs miał charakter otwarty, adresowany był do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wypowiadania się mową wiązaną - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu tylko jeden utwór poetycki o dowolnej tematyce.

 

Komisja w składzie: Grażyna Boguszewska - przewodnicząca, Dorota Żywicka oraz Elwira Ratyńska, przyznała następujące miejsca:

I kategoria:

I miejsce - Jan Janiak - „List do dziadka”

II kategoria:

I miejsce - Alicja Dłuska - „***”

wyróżnienie - Amelia Wojciechowicz - „Twój ślad”

III kategoria:

I miejsce - Urszula Krajewska-Szeligowska - „Miłość jak drzewo”

Wyróżnienia:

Alina Jurczuk - „Z kuferka wspomnień”

Adam Olszewski - „Stary baran (pastorałka)”

Emilia Zajkowska - „Skansen w Ciechanowcu”

Jan Gumbisz - „Bal”

Kinga Ważyńska - „Kiedyś chciałam być motylem...”

 

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundował Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu oraz Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Składamy serdeczne podziękowania Prezesowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu Lechowi Samulskiemu oraz Staroście Wysokomazowieckiemu Bogdanowi Zielińskiemu za wsparcie finansowe kolejnej edycji konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom VI Majowego Konkursu Jednego Wiersza.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu

 

 

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu