Wizyta w Rosbach vor der Höhe z okazji 50. lecia Miast Partnerskich

Rosbach vor der Höhe w Niemczech - miasto partnerskie Ciechanowca świętowało Jubileusz 50. lecia Miast Partnerskich.

Z tej okazji burmistrz Rosbach Steffen Maar zaprosił delegacje ze wszystkich swoich miast partnerskich: Netzschkau z Niemiec, Saint-Germain-lès-Corbeil z Francji i Ciechanowca do udziału w uroczystościach.

 

W spotkaniu Ciechanowiec reprezentowali Burmistrz Eugeniusz Święcki, Sekretarz Gminy Anna Czapkowska, Kierownik Referatu Organizacyjnego Magdalena Kondraciuk oraz pracownicy Referatów Inwestycji i Finansowego: Sebastian Kujawski i Karol Pruski.

 

W 2020 roku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia podpisania umowy o współpracy pomiędzy Ciechanowcem a Rosbach vor der Höhe, niestety z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wspólne świętowanie rocznicy nie było możliwe. Podczas tegorocznej wizyty burmistrzowie Rosbach i Ciechanowca podpisali symboliczny akt odnawiający partnerstwo miast.

 

W trakcie oficjalnej ceremonii, podczas swojego wystąpienia Burmistrz Ciechanowca mówił o integracji i podkreślił znaczenie współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy tak różnymi partnerami. Podziękował miastom partnerskim za duże wsparcie, które zostało okazane uchodźcom z Ukrainy znajdującym się na terenie gminy Ciechanowiec.

 

Po oficjalnych uroczystościach, gospodarze oprowadzili i pokazali zaproszonym gościom najciekawsze miejsca i zabytki regionu.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu