Pierwsza w Polsce hodowla alpak chilijskich na Sówce jest już „pełnoletnia”

Na zaproszenie właścicieli, Państwa Katarzyny i Mariusza Wierzbickich, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki uczestniczył w obchodach 18. lecia powstania pierwszej polskiej hodowli alpak.

Ranczo na Sówce jest nieodzowną atrakcją naszej gminy. Położona kilka kilometrów od Ciechanowca posiadłość, to największa w Polsce hodowla alpak chilijskich, która obecnie liczy około 200 alpak.

 

Oprócz nich turyści zobaczą tu króliki, kozy, krowy, osły, a nawet wielbłądy. Jak mówią właściciele - „Zwierzęca rodzina wciąż się powiększa”. Do dyspozycji odwiedzających jest plac zabaw dla dzieci, mini plaża, miejsce na ognisko, staw oraz rowery wodne. Można tam spędzić czas w przytulnej kawiarni, a w ramach dodatkowych atrakcji dla gości odpalany jest grill i ognisko.

 

Alpaki to niezwykle przyjazne, komunikatywne i otwarte na kontakt z człowiekiem zwierzęta. Lubią dzieci, a dzieci kochają alpaki. z tą myślą, na swoje 18. urodziny Ranczo na Sówce zorganizowało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

fot. Ranczo na Sówce/Jo Art Show