logo

Grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wyjechała do Grecji w celu realizacji projektu rozwoju kompetencji kluczowych "Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności".

Realizują oni na miejscu dwutygodniowy program zajęć bazujących na poznaniu i rozwoju języków obcych oraz zapoznaniu się geografią, kulturą i obyczajami panującymi w innym kraju Unii Europejskiej.

 

19 października. Kolejny dzień mobilności uczniowie rozpoczęli od zajęć w centrum edukacyjnym Parku Narodowego Gór Olimp, czyli historia Grecji w pigułce. Wędrując przez kolejne sale wystawowe uczniowie zebrali najciekawsze informacje na temat historii Grecji oraz fauny i flory. Nie brakowało tez ciekawostek turystycznych i lokalnych legend, opowiadających o powstawaniu instrumentów muzycznych na których grali bogowie olimpijscy. Ostatnim punktem wizyty w Litochoro był spacer do wąwozu Enipeas i podziwianie szczytów Olimpu skąpanych w południowym słońcu.

 

Podsumowując pierwsze doświadczenia i zdobyte informacje młodzież przygotowała prezentacje multimedialne na warsztatach językowych IT. Ta forma zajęć zachęciła ich do pobudzenia kreatywności, ale jest też swego rodzaju pamiętnikiem projektowym, do którego kiedyś uczniowie wrócą z przyjemnością.

 

„Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności” projekt nr 2021-1-PMU-4389, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

 

fot. Uczestnicy projektu