logo

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wraz z opiekunami przebywała w Grecji, gdzie realizowali dwutygodniowy program zajęć bazujących na poznaniu i rozwoju języków obcych oraz zapoznaniu się geografią, kulturą i obyczajami panującymi w innym kraju Unii Europejskiej.

Dwutygodniowy program był realizowany w ramach projektu rozwoju kompetencji kluczowych "Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności".

 

20-21 października. Uczniowie udali się w podróż przez kolejne krainy geograficzne, gdzie poznali regionalne tańce. Najbardziej popularną formą tańca w Grecji jest korowód, którego uczestnicy, spleceni ramionami lub trzymając się za ręce, przesuwają się powoli w przód zatrzymując się po każdym kroku. Po południu roztańczona grupa ruszyła dalej na wyczekiwaną wycieczkę do Thessalonik. Zwiedzanie rozpoczęli od Białej Wieży skąd udali się pod pomnik Aleksandra Wielkiego, u boku którego nie mogło zabraknąć jego ukochanego konia Bucefała. Wędrując przez Rotundę i świątynię Mądrości Bożej dotarli na plac Arystotelesa.

 

Zajęcia historyczne realizowane w Thessalonikach niezwykle przypadły młodzieży do gustu, jednak kolejna część warsztatów odbyła się w greckiej szkole partnerskiej. Uczniowie w towarzystwie greckich rówieśników poszerzyli znajomość języka dyskutując o podobieństwach i różnicach kulturowych obu krajów. Nie zabrakło także wspólnych gier i zabaw, po których trudno było się rozstać.

 

„Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności” projekt nr 2021-1-PMU-4389, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

 

fot. Uczestnicy projektu