logo

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wraz z opiekunami przebywała w Grecji, gdzie realizowali dwutygodniowy program zajęć bazujących na poznaniu i rozwoju języków obcych oraz zapoznaniu się geografią, kulturą i obyczajami panującymi w innym kraju Unii Europejskiej.

Dwutygodniowy program był realizowany w ramach projektu rozwoju kompetencji kluczowych "Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności".

 

23 października. Kończąc weekend w rytm muzyki Sirtaki i Zorby młodzież wybrała się na całodniowy rejs po zatoce Pagasitikos. Kapitan Kostas odkrył przed nami piękno zatoki wybierając najspokojniejsze miejsca na kąpiele i plażowanie. W trakcie rejsu grupa miała okazję zobaczyć typowe greckie tańce w wykonaniu kapitana i załogi oraz podziwiać uroki całego regionu.

 

W porcie Trikieri udaliśmy się na zwiedzanie okolicy klasztoru, który kiedyś był więźniem dla kobiet i dzieci prześladowanych za głoszenie swojego światopoglądu przez ich ojców i mężów. Cała wycieczka była niezwykłą przygodą, ale też cenną lekcją historii i kultury.

 

„Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności” projekt nr 2021-1-PMU-4389, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

 

fot. Uczestnicy projektu