Największy internat dla uczniów w województwie w podlaskim oficjalne otwarty

14 listopada odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Jest to największy internat dla uczniów w województwie podlaskim. Dzięki zrealizowanej inwestycji w budynku internatu mieszkać może 220 uczniów, tym samym podwojono liczbę miejsc dla młodzieży. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w nowe meble, telewizory i lodówki, połowa pokoi ma własne łazienki.

 

Internat ZSOiZ w Ciechanowcu jest teraz jednym z największych i najnowocześniejszych internatów w kraju i największym internatem dla uczniów w województwie w podlaskim. Inwestycja „Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu” była podzielona na dwa etapy.

 

Etap pierwszy - rozbudowa internatu. Całkowita wartość etapu - 1 920 030 zł, w tym 1 000 000 zł w ramach środków Województwa Podlaskiego, 920 030 zł środki własne Powiatu Wysokomazowieckiego.

 

Etap drugi - wykończenie nowej części internatu, remont starej części internatu, zakup nowych mebli, zakup sprzętu RTV i AGD, wykonanie zagospodarowania wokół internatu. Całkowita wartość etapu - 4 405 394,01 zł, w tym 3 744 584,91 złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, 660 809,10 złotych środki własne Powiatu Wysokomazowieckiego.

 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 6 325 424,01 złotych.

 

W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP, Wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu Łukasz Godlewski.

 

fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, ZSOiZ w Ciechanowcu