Ramię w ramię - koncert upamiętniający rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

Rok temu, 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Do tej chwili nie wyobrażaliśmy sobie, że w XXI wieku w Europie może wybuchnąć wojna, a ludzkie życie, poszanowanie pokoju, suwerenności i integralności granic może być tak brutalnie zniszczone przez imperialną Rosję.

Te tragiczne wydarzenia zmieniły życie milionów ludzi - codziennie giną ludzie, niszczone są budynki, infrastruktura, miasta i wsie... 365 dni otwartej wojny przyniosło tak wiele cierpienia, strat, a także życie w ciągłej niepewności.

 

W naszym mieście wciąż mieszka około 80 uchodźców, którzy znaleźli tutaj schronienie przed wojną. Na znak solidarności z Narodem Ukraińskim, w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu 24 lutego odbył się koncert upamiętniający rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie "Ramię w ramię. Ukraino jesteśmy z Wami". Na scenie wystąpiły ukraińskie dziewczynki mieszkające na terenie gminy Ciechanowiec, które znalazły tutaj schronienie po wybuchu wojny: Walerija Bałabanowa, Zlata Zabuga, Walerija Kliszewicz, Mirosława Łebid i Sofia Pilipczuk. Młodsze koleżanki wsparły Marlena Pietraniuk i Sylwia Puchalska.

#CiechanowiecPomaga

 

film

https://www.youtube.com/watch?v=pnMyDlHurJc

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu