Gala wręczenia nagród w ramach wojewódzkiego etapu plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”

W Centrum Wystawowym Pronar w Siemiatyczach, 4 czerwca odbył się finał wojewódzki oraz wręczenie nagród laureatom w ramach plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”, organizowanego przez Gazetę Współczesną i Kuriera Porannego

Mistrzowie AGRO to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy, w którym społeczność wybiera: Sołtysa Roku, Rolnika Roku, Lidera/Liderkę Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystykę Roku oraz Sołectwo Roku.

 

Zaszczytny tytuł w kategorii Sołectwo Roku otrzymało sołectwo Koce-Basie z gminy Ciechanowiec. Statuetkę, dyplom i nagrodę 3 000 zł odebrał sołtys Andrzej Wojtkowski.

 

Swoją obecnością galę zaszczycili m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, zastępca dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Białymstoku Henryk Dębowski, dyrektor PODR Szepietowo Wojciech Mojkowski, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego w PKO BP w Białymstoku Jarosław Stypułkowski prezes Pronaru Sergiusz Martyniuk oraz redaktor naczelny „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” Adam Jakuć.

 

Atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był Dzień Otwarty w Centrum Wystawowym Pronar w Siemiatyczach. Na odwiedzających czekało ponad 11 hektarów nowoczesnego Centrum Wystawowego, które stanowi największą w Europie wystawę fabryczną maszyn i komponentów. Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”, chóru i zespołu PRONAR oraz zespołu wokalnego „OMORFOS”. Plebiscyt odbywał się pod Patronatem Honorowym: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

fot. Urszula Łobaczewska/Gazeta Współczesna