Drugi tydzień obozu profilaktyczno-szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu

Od 6 czerwca członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu uczestniczą w obozie profilaktyczno-szkoleniowym w Ośrodku Wypoczynkowym BAJKA w Wałdowie pod Ostródą.

Młodzież podczas obozu pogłębiała swoją wiedzę pożarniczą i kształtowała swój charakter przez musztrę, przestrzeganie regulaminu obozowego, wykonywanie prostych prac, jak ścielenie łóżek i utrzymywanie czystości w rejonie zakwaterowania, pracę w grupie z wykorzystaniem swej wiedzy teoretyczno-praktycznej.

 

Całość tych czynności ma na celu przygotowanie przyszłych strażaków - ochotników do radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresowych podczas akcji ratowniczych i niesieniu pomocy poszkodowanym. Oprócz szkoleń było również wiele atrakcji, m.in.: wycieczki do Ostródy i Elbląga, rejsy po jeziorach, zajęcia sportowe na trampolinach. W czasie wolnym od zajęć odbywały się gry i zabawy sportowe, pogadanki, basen, kręgle, plażowanie i spływy kajakowe, seanse filmowe oraz ogniska.

 

W drugim tygodniu młodzieży towarzyszyli Druhowie OSP w Ciechanowcu: Przemysław Pełszyk oraz Szymon Stelengowski. Organizacja obozu była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz wsparciu finansowemu gminy Ciechanowiec.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego tygodnia.

 

fot. MDP Ciechanowiec