Wyjazd Młodzieżowej Rady Miejskiej i delegacji ciechanowieckich samorządowców do Łodzi

W dniach 26-27 czerwca członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego, Radni Rady Miejskiej w Ciechanowcu oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Łodzi.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Miasta Łodzi i spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi oraz Przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Gołaszewskim.

 

W trakcie spotkania Andrzej Wosiński wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi opowiedział Młodzieżowym Radnym o działalności MRM w Łodzi, zaś Przewodniczący Rady Miasta omówił działalność Rady i Urzędu Miasta. Gospodarze podjęli ciechanowiecką delegację w Dużej Sali Obrad im. Łódzkich Włókniarek w Urzędzie Miasta, gdzie zazwyczaj odbywają się obrady sesji. Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Rady Miasta ciechanowiecka delegacja zwiedziła też inne miejsca w Urzędzie, w tym gabinet Prezydent Miasta Łodzi oraz gabinet Przewodniczącego Rady Miasta. Dziękujemy gospodarzom za tak serdeczne przyjęcie. Po wizycie w urzędzie uczestnicy wyjazdu udali się na spacer ulicą Piotrkowską, jedną z najbardziej znanych ulic w kraju, a jednocześnie najdłuższym polskim deptakiem, który stanowi wizytówkę Łodzi.

 

W trakcie wyjazdu w sali konferencyjnej Hotelu Tobaco odbyło się pierwsze wyjazdowe posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Ciechanowcu oraz Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Sportu Rady Miejskiej w Ciechanowcu.

 

Drugiego dnia wyjazdu ciechanowiecka delegacja zwiedziła Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. EC1 znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej i zajmuje powierzchnię całkowitą 18 tysięcy metrów kwadratowych. Instytucja współprowadzona jest przez Miasto Łódź oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa EC1 to akronim odwołujący się do późniejszej, lecz także historycznej nazwy obiektu, czyli elektrociepłowni nr 1 w Łodzi.

 

Ostatnim punktem programu była wizyta w Łódzkiej Manufakturze, jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta, który dzięki przeprowadzonej rewitalizacji stał się wizytówką Łodzi. Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki. Dzisiejsze centrum powstało w miejscu dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Manufakturę tworzy trzynaście zrewitalizowanych postindustrialnych budynków, które dzięki swojej architekturze znakomicie oddają charakter i klimat przemysłowej Łodzi.

 

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej (MRM) w Ciechanowcu”. Członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ciechanowcu są uczniowie różnych typów szkół Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Projekt jest dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033” - Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu