28 lipca 1943 roku na uroczysku Pałatki, miała miejsce egzekucja dokonana przez niemieckie władze okupacyjne. W tym roku 28 lipca, mija dokładnie 80 lat od tej zbrodni. Na ten dzień zaplanowano uroczystości upamiętniające pomordowanych tam mieszkańców gminy.

Niestety, ktoś prawdopodobnie chcąc zakłócić przebieg uroczystości, celowo z wielką nienawiścią zniszczył pomnik i zdewastował otoczenie.

 

Pomnik na Pałatkach to symboliczna mogiła, przy której corocznie 28 lipca czciliśmy pamięć zamordowanych w 1943 roku. Przykre, że w dzisiejszych czasach mają miejsce wyrazy negatywnych emocji. To tez niepokojący sygnał dla mieszkańców Ciechanowca, że są jeszcze takie osoby, które nie pogodziły się z mordem niewinnych ludzi, a przecież minęło już ponad 80 lat.

 

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i są już prowadzone czynności wyjaśniające. To środek lasu. Przede wszystkim będziemy szukać naocznych świadków, spacerowiczów, rowerzystów, którzy mogli coś widzieć. Dołożymy wszelkich starań, by ustalić sprawców tego czynu. Pomimo tej okropnej dewastacji miejsca pamięci, uroczystości, na które zapraszam, odbędą się zgodnie z planem.

 

Burmistrz Ciechanowca
Eugeniusz Święcki