Klub Seniora w Malcu oficjalnie otwarty - obecnie na terenie gminy funkcjonują cztery takie kluby

28 lipca 2023 r. odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie Klubu Seniora w Malcu. Klub Seniora powstał w budynku świetlicy wiejskiej, który został wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

W uroczystości otwarcia Klubu udział wzięli licznie zgromadzeni seniorzy, władze gminne, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele stowarzyszeń, kierownicy i dyrektorzy jednostek oraz zaproszeni goście. Uroczystości towarzyszyły liczne wystąpienia, przemowy i podziękowania dla osób, którzy w znaczący sposób przyczynili się do powstania klubu.

 

Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Tadeusz Kryński, dziekan dekanatu ciechanowieckiego. Podczas uroczystość odczytano także list gratulacyjny skierowany do Seniorów od Senatora RP Jacka Boguckiego.

 

Klub Seniora w Malcu powstał z myślą o osobach w wieku powyżej 60 lat, którzy mają dużo wolnego czasu i często są samotni. Członkowie mogą korzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych, ruchowych oraz kulturalnych. Głównym celem Klubu  jest zapewnienie seniorom wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, ich aktywizacja społeczna, integracja, umożliwienie uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej oraz organizacja wspólnego spędzania czasu wolnego, poradnictwo a także niektóre aspekty opieki osobistej.

 

Występy artystyczne Chóru Klubu Seniora w Ciechanowcu oraz artystów z Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach dodały wyjątkowego charakteru i radości temu wydarzeniu. Zwieńczeniem wieczoru był koncert wykonawcy „NEON".

 

 fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu