W okresie od 18 do 28 lipca gościliśmy w Ciechanowcu 60. osobową grupę ukraińskich dzieci wraz z opiekunami z naszej partnerskiej gminy Podbereźce na Ukrainie.
Dzieci miały zapewniony bogaty program kolonii, miały okazję lepiej poznać Polskę oraz oderwać się od wojennej codzienności. Kolonie zostały zorganizowane na terenie gminy Ciechanowiec, ale także będą obejmowały wycieczki krajoznawcze.
 
 
W czasie swojej 10 dniowej obecności nasi goście zwiedzili najważniejsze zabytki Ciechanowca, odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Ranczo na Sówce. Zorganizowane zostały dla nich warsztaty artystyczne w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, zajęcia z profesjonalnym trenerem boksu oraz zajęcia na strzelnicy w Internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.
 
Podczas ich pobytu, na terenie Muzeum Rolnictwa odbywał się Zajazd Wysokomazowiecki, w którym dzieci także wzięły udział. Na zaproszenie Senatora Jacka Boguckiego dzieci odwiedziły stolicę Polski Warszawę, gdzie zwiedziły polski Parlament oraz warszawską Starówkę. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko nasi goście mogli skorzystać z Pływalni Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem.
 
Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których organizacja kolonii nie byłaby możliwa:
 • Staroście Powiatu Wysokomazowieckiego Panu Bogdanowi Zielińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Panu Łukaszowi Godlewskiemu oraz Kierownik Internatu Pani Elżbiecie Bryc za udostępnienie Internatu na potrzeby zakwaterowania
 • Panu Romanowi Turczyńskiemu Prezesowi Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
 • Pani Dorocie Łapiak - Dyrektor Muzeum im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania muzeum oraz organizacji ogniska na jego terenie.
 • Panu Senatorowi Jackowi Boguckiemu za zaproszenie i pomoc w organizacji wizyty w polskim Parlamencie.
 • Fundacji Arhelan - społecznie odpowiedzialni za ufundowanie wody butelkowanej na kwotę 300 zł.
 • Burmistrzowi Miasta Wysokie Mazowieckie Panu Jarosławowi Siekierko oraz Dyrektorowi Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem Panu Jarosławowi Jankowskiemu, za bezpłatne udostępnienie wejścia na miejską pływalnię.
 • Panom Eugeniuszowi Łuniewskiemu i Łukaszowi Łuniewskiemu, właścicielom Zakładów Mięsnych Łuniewscy, za przekazanie podlaskiej wędliny na potrzeby wyżywienia naszych gości oraz kiełbasek na ognisko.
 • Państwu Katarzynie i Mariuszowi Wierzbickim za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania „Rancza na Sówce" - największej w Polsce Hodowli Alpak oraz ufundowanie upominków dla wszystkich dzieci w postaci alpak-maskotek.
 • Druhom OSP Ciechanowiec za serdeczne przyjęcie naszych gości w strażnicy oraz przygotowanie prezentacji sprzętu i pokazu gaszenia płonącego oleju.
 • Panu Jakubowi Szymańskiemu - KOMUNIKADO - Szkoła Języków Obcych, za ufundowanie wizyty chodzących maskotek i radości z puszczania baniek mydlanych.
 • Panu Michałowi Nasiadce - MN Boxing oraz całej jego drużynie za bezpłatną organizację treningu boksu.
 • Pani Kamili Szczęsnej-Denysiuk za przekazanie 1 500 zł, które umożliwiły opłacenie transportu dzieci do stolicy Polski.
 • Lokalnym artystom: Sylwii Puchalskiej, Marlenie Pietraniuk, Urszuli Boguckiej, Walerii Kliszewicz, Sofii Pilipczuk oraz Piotrowi Prokopiakowi, Teodorowi Niemyjskiemu i Pawłowi Kłopotowskiemu za wzruszający koncert pożegnalny.
 • Wszystkim pracownikom jednostek organizacyjnych gminy Ciechanowiec, którzy poświęcili swój wolny czas, aby towarzyszyć gościom z Ukrainy w ich wizycie w Ciechanowcu.