Wizyta ukraińskich dzieci z naszej partnerskiej gminy Podbereźce w polskim Parlamencie.
25 lipca na zaproszenie Senatora RP Jacka Boguckiego 60-osobowa grupa ukraińskich dzieci wraz z opiekunami z naszej partnerskiej gminy Podbereźce na Ukrainie, przebywająca na koloniach w Ciechanowcu, odwiedziła polski Parlament.
 
W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Przewodnicy w niezwykle ciekawy sposób opowiadali o pracy posła i senatora oraz oprowadzili po gmachu Sejmu.
 

Dzieci miały okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także hall główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie drugiej wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

 

Senator Jacek Bogucki, mimo wielu obowiązków znalazł czas na spotkanie z dziećmi. Z niezwykłą serdecznością opowiadał o swojej pracy, a także udzielał odpowiedzi na pytania uczniów. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu