Egzotyczne zespoły, barwne stroje, żywiołowe rytmy to Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

Tradycyjnie uczestnicy festiwalu "Podlaskie Spotkania" wystąpili w Ciechanowcu, tradycyjnie też koncert był niezwykły. 5 sierpnia w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu swój wyjątkowy lokalny folklor zaprezentowały zespoły z Chile, Kostaryki, Włoch, Słowacji i Polski.

Podlaskie Spotkania" są niezwykłą okazją do eksplorowania różnorodności kulturowej i promowania tradycji ludowych, a przede wszystkim promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia. Jest to również doskonała okazja do integrowania społeczności lokalnej i poznawania kultur i zwyczajów innych narodów.

 

Wieczorny koncert poprzedziła wizyta przedstawicieli zespołów w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu. Na spotkaniu artyści poznali historię naszego miasta oraz otrzymali od Burmistrza Ciechanowca pamiątkowe upominki, promujące naszą gminę. Z kolei 3 sierpnia, na placu przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu. „Podlaskie Spotkania”

 

Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" jest okazją do wspólnej zabawy, w czasie której można zapoznć się z bogactwem kultury i tradycji ludowej regionów i krajów z różnych stron świata, przy okazji ucząc się tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.

 

fot. COKiS/Urząd Miejski w Ciechanowcu