Młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Unii Ciechanowiec wspólnie pożegnali lato

Na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, 3 września Stowarzyszenie Klub Sportowy Unia Ciechanowiec zorganizowało Piknik „Pożegnanie lata”. Głównym celem organizatorów była integracja całej społeczności zbudowanej wokół prowadzonej przez Klub Akademii Piłkarskiej.

Spotkanie rozpoczął Zarząd Klubu, informując o funkcjonowaniu Akademii oraz planach na nadchodzące miesiące. Następnie Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, przekazał zebranym informacje dotyczące postępów prac prowadzonych w związku z przebudową Stadionu Miejskiego. Po części oficjalnej odbyła się sesja zdjęciowa na tle pałacu, siedziby Muzeum Rolnictwa.

 

Dla wszystkich pragnących aktywnie spędzić niedzielne popołudnie udostępniono dmuchaniec oraz bramki i piłki. Pozostałym uczestnikom przygotowano grill oraz ognisko, a także zimne przekąski i napoje. W organizację pikniku włączyli się też lokalni przedsiębiorcy, którzy na różne sposoby pomogli w przygotowaniach. Udział w tym wydarzeniu pozwolił zawodnikom Akademii jeszcze lepiej się zintegrować oraz nabrać pozytywnej energii przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim.

 

W ramach Akademii Piłkarskiej prowadzonej przez Klub Sportowy Unia Ciechanowiec prowadzone są zajęcia dla 130 zawodników w wieku od 6 do 16 lat. W sezonie 2023/2024 do rozgrywek organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej zgłoszonych zostało 6 zespołów w różnych kategoriach wiekowych. Zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu na obiektach będących własnością Gminy Ciechanowiec. Zawodnicy oprócz promocji Gminy w rozgrywkach na terenie całego województwa zachęcają również rówieśników do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. O efektywności tych działań może świadczyć ilość piłkarzy, która z każdym rokiem jest coraz większa.

 

fot. Stowarzyszenie Klub Sportowy Unia Ciechanowiec