Odznaczenia Prezydenta  RP z okazji Jubileuszu 50. lecia pożycia małżeńskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” 13 parom małżeńskim z Gminy Ciechanowiec.

Takie odznaczenie przyznawane jest tylko raz osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej.

 

W tym roku odznaczenia otrzymali: Teresa i Wojciech Boguccy z Ciechanowca, Jadwiga i Czesław Bojar ze Skórca, Jadwiga i Czesław Gawęda z Ciechanowca, Krystyna i Józef Godlewscy z Ciechanowca, Grażyna i Stefan Gromadzcy z Tworkowic, Nina i Jerzy Kobus z Ciechanowca, Irena i Zbigniew Kutyłowscy z Ciechanowca, Jadwiga i Józef Malinowscy z Ciechanowca, Barbara i Franciszek Mirkowicz z Kozarzy, Barbara i Józef Niemyjscy z Czaji-Wólki, Halina i Tadeusz Radziszewscy z Ciechanowca, Hanna i Stanisław Tymińscy z Ciechanowca, Danuta i Jerzy Urzędowscy z Nowodworów.

 

„Złote Gody” rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez księży z parafii, z których pochodzą małżonkowie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie w imieniu Prezydenta odznaczenia, symbolizujące zgodność i trwałość małżeństwa, wręczył Jubilatom Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki. Listy gratulacyjne przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Karolewski, a uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Emilia Malinowska. Parom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli bliscy: rodzina i przyjaciele. W części artystycznej wystąpił Duet Sylena pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Koca.

 

Dostojnym Jubilatom życzymy dalszej serdecznej opieki osób najbliższych oraz doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych jubileuszy.

 

 fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu