Sołectwo Koce-Basie Sołectwem Roku ogólnopolskiego plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”

W Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie, 4 listopada odbyło się podsumowanie i Gala wręczenia statuetek ogólnopolskiego plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”.

Zaszczytny tytuł i pierwsze miejsce w kategorii Sołectwo Roku 2023 otrzymało sołectwo Koce-Basie z gminy Ciechanowiec. Statuetkę odebrał sołtys Andrzej Wojtkowski.

 

Od połowy kwietnia br. trwało głosowanie w największym ogólnopolskim plebiscycie wiejskim i rolniczym, który prowadziły dzienniki regionalne oraz serwis i magazyn "Strefa Agro". Plebiscyt przebiegał pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zaszczytne tytuły zostały przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu województw, a następnie w skali całego kraju.

 

4 czerwca odbył się finał wojewódzki, w którym Sołectwo Koce-Basie zajęło pierwsze miejsce i zostało Sołectwem Roku Województwa Podlaskiego. Ogólnopolska Gala wręczenia nagród odbyła się 4 listopada w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Mistrzowie AGRO to plebiscyt wiejski i rolniczy, w którym społeczność wybiera: Sołtysa Roku, Rolnika Roku, Lidera Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystykę Roku oraz Sołectwo Roku.

 

Plebiscyt Mistrzowie Agro to wielka akcja prezentująca w gazetach, w Internecie i w mediach społecznościowych, życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. To także doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie - powiedziała Katarzyna Niedźwiecka, koordynator akcji - z kolei dla uczestników akcji to okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju i zdobyć nagrody.