Ognisko Patriotyzmu - to nie tylko śpiewanie, ale też ważne przekazy dotyczące historii i patriotyzmu

11 listopada w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu już tradycyjnie odbyło się "Ognisko Patriotyzmu". To wyjątkowe wydarzenie, które co roku zgromadza społeczność, aby oddać hołd ojczyźnie poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W tym roku zebrani śpiewali przy akompaniamencie Justyny Rainko i Maksymiliana Sulicha. We wspólnym śpiewaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, duchowieństwa, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta i gminy Ciechanowiec.

 

Tegoroczne ognisko przygotowali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ciechanowcu, którzy starali się uczynić tę uroczystość wyjątkową i pełną niesamowitych emocji. To nie tylko śpiewanie, ale też ważne przekazy dotyczące historii, wartości i patriotyzmu. Chcemy, aby każdy, kto do nas dołączył, mógł poczuć dumę z przynależności do tego miejsca - podkreślił w czasie swojej wypowiedzi Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Miłosz Raczkowski.

 

Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec zaprezentował niezwykły repertuar, wywołując wzruszenie i wspólną radość z połączenia głosów i treści patriotycznych. Nie zabrakło także solistek, które swoim talentem przyczyniły się do magicznego klimatu wieczoru. Alicja Wilkowska i Marysia Mazur zaśpiewały z pasją, niosąc ze sobą emocje i głębokie przesłanie pieśni ojczystych. Nie zabrakło także momentów literackich podczas wydarzenia - Igor Przanowski, wzruszył publiczność prezentacją wiersza "Opowiedz nam Ojczyzno" autorstwa Janusza Szczepkowskiego.

 

„Ognisko Patriotyzmu” w Ciechanowcu to nie tylko wydarzenie kulturalne, to moment, który jednoczy i przypomina o wartościach, jakie niesie patriotyzm. Rokrocznie przyciąga społeczność, by razem oddać hołd ojczyźnie i poczuć siłę wspólnej więzi.

 

 fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu