Koncert dla Niepodległej - wystąpił Sylwester Targosz Szalonek, światowej sławy tenor

12 listopada sala widowiskowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu ożyła dźwiękami pieśni i utworów, które nie tylko niosły ze sobą muzykę, ale przede wszystkim historię, dumę i miłość do Polski. Koncert ten, zatytułowany "Wyśpiewać Niepodległość", był niezapomnianym wydarzeniem artystycznym.

Na scenie, wystąpił zespół The Men Else pod dyrygenturą Sławomira Leszczyńskiego. Ich interpretacje pieśni narodowych oraz utworów o ważnych dla Polski momentach historycznych poruszyły serca zgromadzonej publiczności.

 

Jednak nie tylko zespół The Men Else zaskarbił sobie uznanie tego wieczoru. Wystąpienie Sylwestra Targosza-Szalonka, wybitnego dyrygenta i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz światowej sławy tenora operowego, było jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów wieczoru.

 

Sylwester Targosz-Szalonek, poprzez swoje muzyczne interpretacje, potrafił przenieść słuchaczy w przeszłość, ukazując w swoim wykonaniu nie tylko techniczną doskonałość, ale przede wszystkim emocjonalną głębię i pasję, jaką wkłada w każde wykonanie.

 

Koncert "Wyśpiewać Niepodległość" był wyrazem oddania hołdu dla historii Polski, podkreślającym niezłomną duchowość narodu i jego miłość do wolności. Okazał się nie tylko artystycznym przeżyciem, lecz także potężnym akcentem podkreślającym wspólne dziedzictwo i dumę z historii Polski. Jego emocjonalna moc pozostanie w sercach słuchaczy na długo.

 

 fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu