Jubileusz setnych urodzin obchodziła mieszkanka gminy Ciechanowiec Pani Helena Czyż

Jubileusz setnych urodzin obchodziła mieszkanka gminy Ciechanowiec Pani Helena Czyż. Z tej okazji w imieniu Burmistrza Ciechanowca wzruszonej Jubilatce gratulacje złożyła sekretarz Gminy Anna Czapkowska.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Karolewski oraz skarbnik Gminy Jadwiga Koc, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Emilia Malinowska wręczyli jubilatce kwiaty i pamiątkowy grawerton wraz z życzeniami jeszcze wielu jubileuszy oraz dalszej czułej opieki najbliższych.

 

Życzenia Jubilatce w imieniu Dziekana Ciechanowieckiego księdza kanonika Tadeusza Kryńskiego, złożył ksiądz Piotr Karwowski. W imieniu Placówki Terenowej KRUS Wysokie Mazowieckie gratulacje przekazał kierownik Krzysztof Czajkowski.

 

Pani Helena Czyż urodziła się 12 grudnia 1923 roku w miejscowości Wojtkowice-Glinna, jako piąte dziecko państwa Stanisława i Aleksandry Białowarczuków. Miała siedmioro rodzeństwa. Jej siostra Genowefa Tenderenda również doczekała 100 urodzin. Pani Helena małżeństwo zawarła 29 marca 1949 r. ze Stanisławem Czyż i po ślubie zamieszkała w Malcu. W małżeństwie przeżyła 33 lata, owdowiała w 1982 roku. Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci: Bogumiły i Witolda. Obecnie Jubilatka cieszy się z posiadania czwórki wnuków i trójki prawnuków. Jubilatka całe życie pracowała w gospodarstwie rodzinnym, opiekowała się dziećmi oraz prowadziła dom. Aktualnie już nie zajmuje się obowiązkami domowymi, opiekę sprawuje nad nią wnuczka Dorota z mężem i synem. Jak zdradziła jej recepta na długowieczność, to praca fizyczna.

 

 fot. KRUS