Niechaj prowadzi nas gwiazda - Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca

W święto Objawienia Pańskiego, jak co roku ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Ciechanowiecki orszak w przebraniach i koronach na głowach, wyruszył sprzed siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do żłóbka w kościele Trójcy Przenajświętszej.

Orszak robił niezwykłe wrażenie. Na ulicach można było dostrzec jadących konno Trzech Króli, pasterzy, aniołów i inne postacie biblijne oraz nietypowych uczestników tegorocznego marszu: osiołki i alpaki.

 

Cała społeczność włączyła się w barwną procesję tworząc unikalne widowisko, emanując radością i świąteczną atmosferą. Dodatkowym elementem orszaku było poświęcenie odrestaurowanego krzyża u zbiegu ulic, który stanowił ważny element tradycji religijnej. Następnie orszak ruszył dalej, do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na uroczystą mszę świętą.

 

Śnieżna i mroźna aura nie odstraszyła uczestników orszaku, którzy zostali po mszy na placu Księdza K. Kluka, aby wspólnie śpiewać kolędy. Można było ogrzać się przy koksownikach ustawionych przez strażaków, rozgrzać gorącą herbatą i bigosem przygotowanym przez panie z kuchni ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Tradycyjnie już dziczyznę dodaną do bigosu dostarczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu. Dodatkowo ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze przebranie, nagradzając pomysłowość i zaangażowanie.

 

Tegoroczny orszak był nie tylko wydarzeniem religijnym, ale także okazją do integracji społeczności lokalnej oraz dzielenia się radością i wzajemną życzliwością w magicznej świątecznej atmosferze. Uroczystość z pewnością zostanie na długo zapamiętana przez mieszkańców, stanowiąc ważny akcent w kalendarzu wydarzeń. Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli Burmistrza Ciechanowca i Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu