Konferencja podsumowująca projekt edukacyjno-szkoleniowy „Wspólne Ścieżki”

15 marca w sali "Szczęsny" w Ciechanowcu odbyła się konferencja podsumowująca projekt edukacyjno-szkoleniowy „Wspólne Ścieżki” realizowany przez Fundację Hagia Marina we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Mniejszości Podlasia oraz Gminą Supraśl.

Projekt miał na celu tworzenie inspirujących i innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, promowanie różnorodności kulturowej oraz budowanie mostów współpracy między różnymi środowiskami społecznymi.

 

W ramach projektu w 2023 roku oraz w 2024 roku mieszkańcy Ciechanowca: pracownicy Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, Radni Rady Miejskiej, nauczyciele i uczniowie ZSOiZ oraz seniorzy, uczestniczyli w mobilnościach w regionie podlaskim oraz międzyregionalnych, m. in. na litewską Suwalszczyznę, Kaszuby oraz w okolice Gorlic.

 

Program merytoryczny projektu oparty był o zagadnienia cross-kulturowe uzupełnione aspektami psychologii i pedagogiki specjalnej. Myślą przewodnią jest "nauka przez życie" oraz sentencja "podróże kształcą", dlatego mobilności przebiegały poza regionem pracy i zamieszkania uczestników tak, by mogli zaczerpnąć jak najwięcej rozwiązań programowych z innych regionów o podobnej strukturze społecznej.

 

 fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu