Sprzątanie zalewu i rzeki Nurzec w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka

Odbyła się kolejna akcja sprzątania rzeki Nurzec. W tym roku po raz kolejny dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Wolontariusze, w sumie kilkadziesiąt osób sprzątało 5 kwietnia brzegi rzeki Nurzec i zalewu w Ciechanowcu.

Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy Ciechanowca i okolic, podczas sprzątania wypełnili śmieciami ponad sześćdziesiąt worków. W akcji brali udział pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzoru Wodnego w Ciechanowcu.

 

W większości zebranych śmieci, przeważały szklane i plastikowe butelki, puszki, opakowania po papierosach, torby foliowe, opakowania po przynętach i zanętach. Nie zabrakło opon samochodowych. Po zakończonym sprzątaniu na wszystkich czekała gorąca zupa, coś słodkiego i ciepłe napoje. Zebrane śmieci odebrali pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych FARE Sp. z o. o.

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom akcji, którzy stawili się po raz kolejny tak licznie, udowadniając swoją obecnością, że nie jest im obojętne środowisko, w którym mieszkają, którzy poświęcili swój czas i z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji - będzie ona procentowała dla wszystkich mieszkańców Ciechanowca.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu