Sentymentalna podróż w magiczny świat bajek - krainę pełną znanych i lubianych postaci

W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu, 2 czerwca odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które przeniosło wszystkich w magiczny świat bajek. W ramach inicjatywy "Sentymentalna podróż w świat bajek" biblioteka zamieniła się w krainę pełną znanych i lubianych postaci.

W holu biblioteki można było spotkać m.in. Czerwonego Kapturka, Roszpunkę, Pana Kleksa, Królewnę Śnieżkę oraz Czarownice. Każdy z gości miał okazję poczuć się jak w bajce, wędrując między tymi niezwykłymi bohaterami.

 

W sali kinowej, publiczność przeniosła się w przeszłość i na wielkim ekranie obejrzała retro wieczorynki. Dodatkowo, Pani Teresa Wiśniewska i Pani Helena Filińska czytały fragmenty bajek, co pozwoliło wrócić wspomnieniami do dziecięcych lat.

 

Poczęstunek przygotowało niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich Przybyszanki, serwując popcorn i lemoniadę.Na zakończenie magicznego dnia, odbył się bajkowy korowód ulicami Ciechanowca, który wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. Realizatorem inicjatywy był Zespół Wokalny Sylena.

 

Inicjatywa "Sentymentalna podróż w świat bajek" realizowana jest w ramach zadania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu "Biblioteka źródłem inspiracji". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu