Noc Świętojańska, jedyna taka noc w roku, pełna tradycji i dobrej zabawy

Konkursy, strefa zabaw dla dzieci, stoiska handlowe i gastronomiczne, puszczanie wianków na wodę, koncerty zespołów, których dźwięki niosły się po wodach zalewu, pokaz laserowy - to niektóre z atrakcji Nocy Świętojańskiej w Ciechanowcu.

Noc Świętojańska tradycję czerpie ze starosłowiańskiego święta Nocy Kupały, które związane było z letnim przesileniem Słońca. Jest to święto zabawy, ognia, urodzaju, radości i miłości. Tradycyjnie obchodzone w wigilię świętego Jana Chrzciciela, tym razem przygotowane zostało na niedzielny wieczór 23 czerwca.

 

Impreza rozpoczęła się od poświęcenia wody, przez księży z ciechanowieckich parafii. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołów C-C SQUAD i SPOKOO oraz grupa gimnastyki artystycznej. Przed publicznością wystąpiły też: Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki", grupa The Men Else oraz zespół Neon.. Z programu festynu, każdy mógł wybrać coś dla siebie i skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Na najmłodszych czekała strefa zabaw, dorośli zaś mogli zasmakować regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wziąć udział w warsztatach robienia wianków i Konkursie na Najpiękniejszy Wianek.

 

Gwiazdą tegorocznej Nocy Świętojańskiej był Sławomir. W tym roku czekała jeszcze jedna atrakcja - widowisko laserowe nad zalewem, które zakończyło kolejną Noc Świętojańską w Ciechanowcu.

 

Organizatorami ciechanowieckiej Nocy Świętojańskiej byli Burmistrz Ciechanowca oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Organizacja Nocy Świętojańskiej była możliwa dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego oraz Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, Visual Sensation Lasershows, Fundacji Arhelan, Strefa Imprez, „U Lodziarzy”, Partner AGD RTV", U Jana", Styl PRO, NEOPUNK, COKiS. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Kurier Podlaski, wysokomazowiecki24.pl i www.ciechanowiec.pl

 

film   Pokaz laserowy nad zalewem, przygotowany przez Visual Sensation

 

 

fot. COKiS