Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem w Ciechanowcu - udane rozpoczęcie wakacji

Na plaży miejskiej w Ciechanowcu, 28 czerwca wspólnie świętowaliśmy Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem. Wydarzenie okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, edukacji i integracji społeczności lokalnej.

Uczestnicy mogli korzystać z bezpłatnych atrakcji: zjeżdżalnie, warsztaty rękodzielnicze, quiz ze słodkimi nagrodami, wata cukrowa i popcorn oraz gry i zabawy.

 

Równocześnie odbyły się spotkania edukacyjne z ekspertami. Poruszono dwa kluczowe tematy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia:

  • Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą? - eksperci omówili zasady bezpieczeństwa, ważne wskazówki dotyczące kąpieli oraz udzielania pierwszej pomocy
  • Jak przetrwać upały? - uczestnicy dowiedzieli się, jak chronić się przed słońcem, jak nawadniać organizm oraz jakie środki ostrożności podjąć w trakcie upałów

 

Podziękowania kierujemy do wszystkich ekspertów, którzy wzięli udział w spotkaniach edukacyjnych, dziękujemy: przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem mł.asp. Mariuszowi Łubnickiemu oraz sierż. Hubertowi Mirończukowi, naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu Sebastianowi Pieńkowi, lekarce specjalistce medycyny rodzinnej Monice Florczuk oraz ratownikowi wodnemu Arturowi Szymoniakowi.

 

Później cała plaża rozbrzmiała w rytmie szant, które wspólnie śpiewano z zespołem Kapitan Jacek. Muzyka szantowa, kojarząca się z wakacyjnymi przygodami, idealnie wpisała się w klimat wydarzenia.

 

Organizatorzy Otwarcia Sezonu Letniego nad Nurcem: Burmistrz Ciechanowca, Młodzieżowa Rada Miejska w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu. Partnerzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych Harmonia, Stowarzyszenie Rodzina w Ciechanowcu, Kraina Zabawy Ciechanowiec

 

Życzymy wszystkim mieszkańcom oraz gościom bezpiecznych i pełnych radości wakacji!

 

fot. COKiS