Burmistrz Ciechanowca i Prezes Stowarzyszenia „Rodzina" w Ciechanowcu zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec do udziału w konkursie kulinarnym „Łączy nas tradycja”.

Celem konkursu jest promocja i zachowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego - receptur, produktów, potraw oraz sposobów ich przygotowania oraz upowszechnianie stylu życia opartego na smacznej i zdrowej kuchni wśród mieszkańców gminy Ciechanowiec i turystów.

 

W Konkursie mogą wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec. Warunkiem uczestnictwa jest poprawne wypełnienie Karty zgłoszenia i dostarczenie jej do 10 czerwca 2022 r. do siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Mostowej 6 w Ciechanowcu. Degustacja potraw konkursowych (danie regionalne + ciasto) odbędzie się w 16 czerwca w czasie pikniku rodzinnego „Łączy nas tradycja” przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu.

 

Każda potrawa musi składać się wyłącznie z produktów jadalnych - nie wyłączając dekoracji. Potrawy będzie oceniała Komisja konkursowa powołana przez Organizatorów. Ocenie poddany zostanie sposób prezentacji, tj. wygląd, estetyka, oryginalność i sposób podania, walory smakowe i zapachowe, związek potrawy z regionem i jego tradycjami, w tym: tradycyjne metody wytwarzania, wykorzystane surowce, produkty i półprodukty lokalne. Przedstawiciele Kół proszeni są o przygotowanie krótkiej prezentacji na temat przygotowanych potraw.

 

Ocena potraw odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

  • na najlepsze danie regionalne
  • na najlepsze ciasto.

 

Komisja konkursowa w każdej kategorii wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

 

pobierz

 

Motoserce znów zabije w Ciechanowcu - charytatywna akcja zbiórki krwi