Zalane ulice, posesje i uprawy - to skutki ulewnych opadów deszczu, jakie przeszły nad Ciechanowcem

Na skutek silnych opadów deszczu jakie przeszły (16.07) nad Ciechanowcem, część ulic i posesji znalazła się pod wodą. W wielu miejscach interweniowała Straż Pożarna. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i posesji, ofiarnie układając worki z piaskiem

W mieście zostały zalane: część ulicy Kazimierza Uszyńskiego, Sienkiewicza Kościelnej i Ogrodowej. Ponadto strażacy interweniowali na ulicach: Łomżyńskiej, w okolicach Staropolskiej, Drohickiej, Orzeszkowej, Spółdzielczej, Kilińskiego i Wierzbowej.

Zniszczeniu uległy Rodzinne Ogródki Działkowe, hektary upraw rolnych oraz infrastruktura drogowa (gminna, powiatowa i wojewódzka). Na szczęście, w wyniku powstałych zdarzeń oprócz strat materialnych, nikt nie został poszkodowany.

 

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc poszkodowanym i do późnych godzin nocnych walczyli ze skutkami ulewy, zarówno służbom porządkowym i Ochotniczym Strażom Pożarnym, jak i osobom prywatnym.

 

W najbliższych dniach będzie trwało szacowanie szkód.

Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku opadów deszczu mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym, powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Na podstawie złożonych wniosków, zostanie złożony wniosek do Wojewody Podlaskiego o powołanie Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez deszcz nawalny.

 

Wypełnione wnioski należy składać w holu Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu (biuro podawcze) lub przysłać pocztą na adres:

Urząd Miejski w Ciechanowcu, ul. Mickiewicza 1, 18-230 Ciechanowiec.

Druk wniosku dostępny jest w biurze podawczym Urzędu Miejskiego lub do pobrania poniżej.

 

Burmistrz Ciechanowca

Eugeniusz Święcki

 

 

pobierz

Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym
Oświadczenie o oszacowanie szkód w uprawach rolnych

 

fot. Osoby prywatne www.wysokomazowiecki24.pl